HAKKIMIZDA

HollisterMirasımız

Hollister AŞ’nin kökleri, 23 yaşındaki girişimci John Dickinson Scheneider’in Chicago’da JDS Printer Craftsman adlı küçük bir matbaa kurmasıyla, 1921 yılında atılmıştır.

En başından itibaren, John Schneider’in iş felsefesi “sadece birinci sınıf en iyisidir” olmuştur ve şirket, birinci sınıf ürünleri, birinci sınıf hizmeti ve birinci sınıf çalışanlarıyla bilinir olmuştur.

Takip eden on yıllar içerisinde, John Schnedier’in şirketi, Hollister adı altında, kaliteli tıbbi ürünler ve hizmetler geliştirerek, matbaa endüstrisinden, tıbbi ürünler endüstrisine geçmiştir. 1960’ların başlarında, ailesinden biri ostomili olan bir çalışan, John Schneider’e ostomi ürünleri geliştirme düşüncesiyle gelmiştir. Hollister AŞ, dinamik yenilikler ve kaliteli ürünlerle, ostomi bakımında devrim yaratmış ve ostomi ameliyatı geçirmiş kişiler için fazlasıyla ihtiyaç duyulan çözümler sağlamıştır. Takip eden yıllarda, Hollister, inkontinans bakımı ve yoğun bakım alanlarını da dahil etmek üzere, tıbbi ürün ve hizmet çeşitliliğini genişletmeye devam etmiştir.

Schneider’in Mirası

John Schneider ve eşi Minnie Schneider, şirket içerisinde güçlü bir aile anlayışı yaratmışlardır. Hollister AŞ’yi, “kişinin itibarı, dürüstlük, hizmet ve yönetim” temel prensipleri üzerine inşa etmişlerdir.

Günümüzde Hollister AŞ, mülkiyeti çalışanlarına ait bağımsız bir şirkettir. Üç kıtaya yayılmış üretim ve dağıtım tesisleriyle, Hollister, küresel topluma hizmet eder. Ancak Hollister’ın ruhu hala, 1921 yılında Chicago’da kurulmuş olan o küçük matbaa şirketininkiyle aynıdır.

John ve Minnie Schneider’in temel değer ve prensipleri, halen şirketin temelini oluşturmaktadır ve şirketin misyonu değişmemiştir. Misyonları: “sağlık çalışanlarının daha iyi ürünler ve hizmetler sunmalarına yardımcı olmak ve ürünlerimizi kullananlar için hayatı daha değerli ve itibarlı kılmaktır.”